Odchudzanie zupami – jakie zupy jeść aby schudnąć?

Odchudzanie zupami – jakie zupy jeść aby schudnąć?

Odchudzanie często kojarzy się z brakiem różnorodności i monotonią. Jednak istnieją diety, które odczarowują ten frazes. Jedną z nich jest dieta zupowa, która polega na jedzeniu smacznych i zdrowych zup, dzięki którymi schudniesz i osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Na czym polega odchudzanie zupami? Jak się do niego przygotować? Które zupy są zdrowe i dlaczego warto je wybierać?

Dieta zupowa – zasady

Istnieje wiele rodzajów diet zupowych, których głównym założeniem jest spożywanie 5 zup dziennie. Jedne zalecają pełną dowolność w wyborze zup, a inne bazują na zupach typu krem. Na co się zdecydować? Program Przemian to kompleksowy program odchudzający oparty o zasady diety zupowej. Polega na spożywaniu 5 zup każdego dnia, z czego minimum 3 muszą być różne. Dodatkowo dopuszcza spożywanie owoców, kefiru lub zsiadłego mleka oraz wypijanie herbaty np. ziołowej i kawy. Ważne są również odpowiednie proporcje pomiędzy płynem a tzw. wkładką zupy, wybór składników i przypraw.

Jak przygotować się do odchudzania?

Odchudzanie to długotrwały proces, do którego warto się przygotować m.in. po to, aby zwiększyć szansę na powodzenie realizacji planów oraz na trwałe zmienić nawyki żywieniowe. Przede wszystkim należy zastanowić się dlaczego chcesz schudnąć i określić realny do osiągnięcia cel. Następnie rozpisać najważniejsze zasady, przygotować menu na kolejne kilka dni, zrobić listę zakupów i usunąć z kuchni produkty, które nam nie służą (np. ciastka, batoniki, chipsy, tłuste mięsa, wędliny i wysokoprzetworzone produkty).

Zupy – dlaczego warto je jeść?

Zupa to uniwersalne danie, które jest skarbnicą cennych substancji odżywczych. Im więcej użyjemy do jej wykonania składników, tym większa pewność, że dostarczymy wszystkich niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wybierając zupę korzystnie wpływamy również na układ pokarmowy, w szczególności na jelita, które m.in. odpowiadają za przyswajanie substancji odżywczych. Ponadto pomagamy organizmowi w nawodnieniu, oczyszczaniu z toksyn i zrzucaniu kilogramów, dzięki dużej gęstości odżywczej zup i małej liczbie kalorii. Odpowiednio przygotowane zupy należą do potraw lekkostrawnych i jednocześnie sycących. Dzięki nim przez długi czas po zjedzeniu nie odczuwamy głodu i czujemy się lekko.

Czy zupy są zdrowe?

Tak naprawdę wszystko zależy od wyboru składników i wstępnej obróbki kulinarnej. Zdrowa zupa to przede wszystkim wysokiej jakości warzywa, porcja białka w postaci chudego rodzaju mięsa lub nasion roślin strączkowych oraz porcja tłuszczu np. masła lub oleju dodawanego na zimno. Do przygotowania takiej zupy nie używamy sztucznych kostek rosołowych i nie robimy zasmażek, a podczas dodawania śmietany, zawsze patrzymy na jej skład.

Jeśli chcesz rozpocząć dietę zupową i potrzebujesz wiedzy oraz sprawdzonych przepisów na zdrowe, odchudzające zupy, zajrzyj na stronę Programu Przemian. A jeśli wolisz gotowe rozwiązania, skorzystaj z cateringu Niezła Zupa i zamów pyszne zupy na cały dzień z dostawą pod Twoje drzwi.

Dodaj komentarz

Szybka nawigacja
×

Cart