Dieta zupowa – zasady, przepisy, efekty

Dieta zupowa – zasady, przepisy, efekty

Program Przemian to jeden z rodzajów diety zupowej, który w zdrowy sposób podchodzi do całego procesu odchudzania. Dba nie tylko o ciało, ale również o psychikę, która odgrywa ogromne znaczenie w skutecznym zrzuceniu kilogramów. Program Przemian wyróżnia się m.in. prostymi zasadami, grupowym wsparciem i łatwymi przepisami na zupy, dzięki którym przygotujesz pyszny i sycący posiłek. Jakie są zasady Programu Przemian? Czy jedzenie zup naprawdę odchudza? Jakie są efekty diety zupowej i skąd czerpać pomysły na zupy?

Dieta zupowa – zasady Programu Przemian

Program Przemian opiera się na jedzeniu pięciu zup dziennie. Aby dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji odżywczych do organizmu, minimum 3 z nich muszą być różne. W zupie mogą znaleźć się dowolne warzywa, które należy ugotować al dente (na półtwardo). Jest to bardzo ważne, ponieważ krócej gotowane warzywa zawierają więcej błonnika, który wpływa na odczuwaną sytość po posiłku. Do warzyw należy dodać porcję białka w postaci mięsa, ryby lub nasion roślin strączkowych oraz porcję węglowodanów, czyli ryżu, makaronu lub kaszy. W Programie Przemian bardzo ważne jest to, że możemy zjadać tyle zupy ile potrzebujemy. Jest to szczególnie istotne na początku odchudzania, kiedy zmieniamy nawyki żywieniowe i odczuwamy wzmożony głód. Na szczęście po kilku dniach diety zupowej, organizm zaczyna odczuwać realne korzyści z jedzenia zup, co przekłada się na spadek masy ciała, uczucie lekkości i poprawę samopoczucia.

Czy jedzenie zup odchudza?

Zupy należą do potraw niskokalorycznych i o dużej gęstości odżywczej, co oznacza, że nawet w małej w porcji zawierają dużo cennych substancji odżywczych. Ich podstawą są warzywa, które są sycące ze względu na zawartość błonnika pokarmowego. W związku z tym, jedzenie pięciu zup dziennie dostarcza nam mniej kalorii, niż wynika to z zapotrzebowania kalorycznego powodując utratę kilogramów. Zupy pomagają również nawodnić, oczyścić i odżywić organizm. Korzystnie wpływają na układ trawienny, który pobudza metabolizm i przyspiesza odchudzanie.

Dieta zupowa – efekty

Często osoby rozpoczynające odchudzanie zupami nie dowierzają, że jedząc zupy można zgubić kilogramy. Jednak dieta zupowa znana jest od ponad 30 lat, ale nie w takiej formie jak Program Przemian. Program Przemian podchodzi do odchudzania w sposób holistyczny, dbając zarówno o ciało jak i umysł. Trwa dłużej niż klasyczne diety zupowe i to my decydujemy, kiedy rozpoczynamy odchudzanie i kiedy je kończymy. Jednak zanim przystąpimy do Programu Przemian musimy się odpowiednio przygotować m.in. zapisać swoje cele i powód odchudzania, dowiedzieć się co dokładnie można jeść, pić i w jaki sposób przygotowywać zupy. Dzięki temu, mamy solidną wiedzę, która pomoże nam poradzić sobie w chwilach zwątpienia, którego podczas odchudzania są nieuniknione. Największym efektem Programu Przemian są nie tylko zgubione kilogramy, ale również odzyskanie zdrowia i świetnego samopoczucia.

Jeśli chcesz poznać prawdziwe efekty Programu Przemian i zobaczyć metamorfozy uczestników, kliknij tutaj.

Dieta zupowa – przepisy na zupy odchudzające

Istnieje wiele przepisów na zupy odchudzające, co sprawia, że każdego dnia można jeść inną, pyszną zupę. Tylko od Ciebie i twojej wyobraźni zależy co znajdzie się na talerzu. Możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli jednak lubisz gotowanie rozwiązania, to możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych książek i ebooków Programu Przemian, które zawierają proste przepisy zgodne z zasadami odchudzania. W środku znajdziesz przepisy na każdą okazję (np. święta) i specjalnie opracowane przepisy na zupy lekkostrawne, zupy dla cukrzyków czy osób borykających się z chorobami tarczycy. Możesz również skorzystać z cateringu Niezła Zupa, który dostarczy gotowe, pyszne i zdrowe zupy na cały dzień, wprost pod Twoje drzwi.

Dodaj komentarz

Szybka nawigacja
×

Cart