Jak odkwasić organizm?

Jak odkwasić organizm?

Niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej i długotrwały stres, to codzienność wielu osób. Niestety, taki styl życia nie pozostaje obojętny dla organizmu i często prowadzi do zakwaszenia organizmu. Istnieje jednak kilka sposobów na przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej, a jedną z nich jest odpowiednie żywienie. Co to jest zakwaszenie organizmu? Jakie są jego objawy? Jak odkwasić organizm dietą? Poznaj sprawdzone sposoby na odkwaszenie organizmu.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to stan, w którym dochodzi do zaburzenia równowagi gospodarki kwasowo-zasadowej, która pełni jeden z mechanizmów regulacyjnych ludzkiego ciała. Może dotknąć osoby w każdym wieku, ponieważ najczęstszą przyczyną jego powstania jest zła dieta, brak aktywności fizycznej, stres i używki (palenie papierosów i picie alkoholu). Długotrwale utrzymujące się zakwaszenie organizmu prowadzi do zwiększonego ryzyka powstania wielu chorób przewlekłych m.in. chorób serca, dny moczanowej, cukrzycy, a nawet nowotworów. Na szczęście jest to proces odwracalny, co sprawia, że wprowadzenie odpowiednich zmian w stylu życia może przywrócić równowagę organizmu.

Zakwaszenie organizmu – objawy

Najczęstszymi objawami zakwaszenia organizmu są:

 • bóle głowy;
 • bóle stawowo-mięśniowe;
 • uczucie ciężkości;
 • zgaga;
 • częste wzdęcia;
 • biegunka;
 • wypadanie włosów;
 • osłabienie paznokci;
 • zmęczenie;
 • problemy z koncentracją;
 • trudności ze zrzuceniem kilogramów;
 • trądzik i inne problemy skórne;
 • nadmierna nerwowość i drażliwość.

Niestety dolegliwości zakwaszenia organizmu nie są charakterystyczne i można przypisać je wielu chorobom.

Sposoby na odkwaszenie organizmu

Istnieje kilka sposobów, które pomagają odkwasić organizm i przywrócić jego równowagę. Wśród nich wymienia się przede wszystkim zmianę dotychczasowego stylu życia, w tym zwiększenie aktywności fizycznej, redukcję stresu czy zadbanie o odpowiednią ilość snu i jego dobrą jakość. Jednak podstawą odkwaszenia organizmu jest odpowiednie nawodnienie i właściwa dieta. Co jeść aby odkwasić organizm?

Dieta odkwaszająca organizm

Dieta alkaliczna, bo tak określa się sposób żywienia odkwaszający organizm, powinna opierać się na jak największej ilości warzyw, które pomagają odżywić ciało i dostarczyć odpowiedniej ilości składników mineralnych. Przygotowując posiłki można sięgać praktycznie po wszystkie warzywa i spożywać je na surowo lub w postaci ugotowanej. Dodatek przypraw i ziół wspomoże regenerację organizmu i wzbogaci smak potraw a niewielka ilość zdrowych tłuszczów korzystnie wpłynie na sytość po posiłku. Warto również zadbać o odpowiednią ilość wypijanej wody i naparów ziołowych oraz ograniczyć spożywanie mięsa, pieczywa i cukru.

Jeśli dieta odkwaszająca brzmi dla Ciebie jak wyzwanie i nie wiesz jak skomponować idealny posiłek, to warto skorzystać z diety zupowej. Zupa stanowi najlepszy posiłek zawierający odpowiednią ilość płynów i warzyw, które wykazują właściwości odkwaszające. Ponadto jest łatwa do przygotowania i różnorodna, co sprawi, że nie odczujesz monotonii podczas jej stosowania. Dieta zupowa to nie tylko dobry sposób na przywrócenie równowagi organizmu, ale również na odchudzanie. Przykładem takiego sposobu żywienia jest Program Przemian, który holistycznie podchodzi do organizmu i dba zarówno o ciało jak i umysł. Co więcej, znajdziesz w nim wiele przepisów, w tym na zupy lekkostrawne, zupy dla cukrzyków czy po prostu odchudzające. Korzystając z Programu Przemian otrzymujesz również wiedzę jak zacząć nowy sposób odżywiania, a nawet gotowe rozwiązanie w postaci cateringu, czyli 4 lub 5 zdrowych zup dziennie dostarczanych pod drzwi Twojego domu.

Dodaj komentarz

Szybka nawigacja
×

Cart